Przewodnik po Łodzi

Przewodnik po Łodzi

Przewodnik po Łodzi

Ocena BestKatalog: dobra strona

Ocena użytkowników:

2.0/5 (ocen: 2)Adres: http://www.przewodnik-lodz.eu (strona nie działa? zgłoś błąd)

Opis: Doświadczony przewodnik turystyczny a zarazem mieszkaniec Łodzi, Andrzej Maciejczyk, opowie Wam o dawnych czasach fabrykantów. Na stronie internetowej przewodnika można zapoznać się z jego ofertą zwiedzania Łodzi. A jest co oglądać ponieważ wielkie wrażenie robią zabytki budowlane Manufaktury Łódzkiej oraz Księżego Młyna. Z miastem związani byli Julian Tuwim oraz Stefania Grodzieńska. Pilot wycieczek szkolnych oprowadzi po muzeum włókiennictwa i pokaże secesyjne kamienice na ulicy Piotrkowskiej. Podróż można skończyć wsłuchując się w hejnał Łodzi, którym jest Prząśniczka autorstwa Stanisława Moniuszki. Przewodnik po Łodzi opowie o Łódzkiej Szkole Filmowej, Dialogu Czterech Kultur a dzieciom przytoczy postać Misia Uszatka, który powstał w studiu Semafor. Stary rynek miasta, który kiedyś tętnił życiem w dzień targowy, oraz Pałac Poznańskiego to już teraz także zabytki. Łódź nie ma rzek, położona jest na płaskim terenie co sprzyjało jej zasiedlaniu i porządkowi komunikacyjnemu.

Tagi: ludzie łodzi, pilot wycieczki, pałac poznańskiego, opowiadania o łodzianach, getto, podróż po łodzi, zabytek, łódź

Kategoria: Kluby turystyczne

Ilość Best: 0

Komentarze (0)

Nikt jeszcze nie skomentował strony "Przewodnik po Łodzi". Bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Jeżeli masz u nas konto - zaloguj się, jeżeli nie masz - zarejestruj się. Możesz również dodać komentarz anonimowo, bez logowania.

Autor:
Treść: 300
2 + 2 * 2 =

Podobne strony w katalogu

google 34 msn 0 yahoo 102

Katalog Stron © 2012-2015 Tomtheman